3 Gazeteci 13 Menajer

Enver BAĞLARBAŞI
13 Ocak 2018
384

3  Gazeteci 13 Menajer

Bir yandan Avrupa Şampiyonlar Ligi diğer yandan lig maçları tüm hızıyla sürüyor.. Efeler ve Sultanlar Ligi’ne Birinci lig maçları da hafta sonu ve hafta arası maç maratonuna eklendi..

Bu hafta Eczacıbaşı VitrA ve ardından Vakıfbank- Lodz Avrupa şampiyonlar ligi maçlarıdaydım.             Avrupa kupası maçları bizim için her zaman büyük önem taşımıştır ve hala taşıyor. Ancak birileri umursamaz halde sanırım..

7 bin kişilik Burhan Felek’te Eczacıbaşı 300-400 kişilik alt yapı mimik sporcuları gelmişti. Basından kimler vardı diye baktım. Alev Anakök, Tayyar Sümen, Zeki Kuban ve Murat Yücekök.. Başkan Faruk Eczacıbaşı yoktu, Holding CEO’su Erdal Karamercan emekli olmuş ancak danışmanlık görevi devam ettiği için takımın yanındaydı. Emekli olan  Sedat Birol da gelmiyordu artık… Maçı ise D Smart yayınlıyordu. Spiker yılların deneyimli spişkeri ancak limdi işsiz meslektaşımız Gökhan Telkenar anlattı. Adnan Paşaoğlu antrenörlükte karar kılınca ve Halkbank’a gidince Şampiyonlar Ligi maçlarını anlatacak spiker sıkıntısı vardı. Ve Telkenar kademeye girmişti.

Protokol tribününü Belçika’dan gelen VC Oudegem, okul takımı hüviyetindeki…  turistik amaçla da gelen taraftar ve yöneticileriyle doluydu… takımını 3-0 yenmişti Turuncu beyazlılar. Burhan Felek’teki maçı da rahattı. Nitekim ilk setten sonra Vakıfbank’ın Polonya takımı Lodz ile Vakıfbank Spor Sarayı’nda oynayacağı Bağlarbaşı’ndaki  maça gittik… İki zorlu takımdı  ve Şampiyonlar Ligi maçıydı… Basın tribünü doludur dedim ama nerede? Tayyar Sümen benimle birlikte gelmişti. Alev Anakök  yoktu… Cengiz Tokgöz, Ragıp Tekin Yoktu… Korhan Gün, Kürşat Yılmaz yoktu. Sportstv’den Metin Görgün ve Özlem Özçelik var mı diye baktım onları da göremedim.. TRT de program yapan Başak Koç var mıydı acaba dedim ne yazık ki O da yoktu.. İçim bir tuhaf oldu. Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde önemli bir maç var ama gazeteci yok… Etrafta menajerleri görüyorum. İtalya’nın bir numaralı menajeri ise saha içindeydi..  Fenerbahçe’nin eski antrenörü İtalyan  Abondanza eşi Damla ve çocuğuyla saha kenarında sohbet edip maçı izlediler..  Vakıfbank spor sarayı doluydu, protokol tribünü de full çekti… TVF başkanı Akif Üstündağ ve arkadaşları Mehmet Göksu ile Kurtaran Mumcu ve Suat Güler , Eczacıbaşı’nın maçından sonra  buraya gelmiş lerdi. Vakıfbank üst yönetimi de Başkan Osman Demren’i yalnız bırakmamıştı. Demren 1503 biletli seyircinin karşılaşmayı izlediğini belirtti. Ve Vakıfbank bu maçı 3-1 alarak namağlup lider olarak ikinci maçını da galibiyetle kapadı ve aynı grupta önemli rakibi Galatasarayw2a da destek vermiş oldu bu galibiyetle. Sarı kırmızılılar deplasmanda Rus Dinamo Moskova’yı 3-0 yeniyor ama gazetelerde ne yazık ki gerekli ilgiyi görmemiş sayfalarda. Hatta spor kanallarına bakıyorum ya yok yada en sonlarda…

Bu arada rahatsızlığımdan dolayı Fenerbahçe’nin geçen sezon Eczacıbaşı VitrA’yı çalıştıran Barbolini’nin takımı  Igor Gorgonzola Novara ile oynadığı maça gidemedim. Kaptan Eda’nın eksikliği belli oldu 2-0 öne geçmesine rağmen sahasında 3-2 yenilmenin üzüntüsünü yaşadılar.

Daha önce Fenerbahçe Bursa BŞB ile Metro Enerji’de karşılaşmış orada 2-0 geriden 3-2 kazanmıştı.. Bursa’nın yeni yöneticisi şube sorumlusu Murat Mestan  iyi bir maç sergiled,klerini ancak 2-0’lık avantajı kaulanamadıklarını belirtirken, “İstanbul’da şaşırdım. Gazeteci yok… 3 kişi gördüm ama 13 menajer vardı sahada. Menajerletre sözüm yok ama gazeteciler nerede? Bursada çok daha fazla var” diyordu.

Ve cumartesi günü Efeler Ligi Jeopark Kula Belediyesi- İnegöl maçını izledim TRT Spor’dan… Ev sahibi 3-1 galip gelerek 3 puanı aldı. Dikkatimi, çeken Salon yeni yapılan bir salon ama bizim beğenmediğimiz Burhan Felek salonu gibi . Günümüz voleybolun standartlarına uygun değil. Tavan alçak toplar tavandan dolayı sayı oluyor. Yaparken hiç sormak akıllarına gelmemiş galiba.. Jimnastikçilere göre yada güreş ve karatecilere göre yapılmış belli ki.. Yazık çok yazık… 


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Create AccountLog In Your Account