Dersimiz Karşıyaka!

Gökhan ÖZYURTLU (İzmir'in Sesi)
28 Şubat 2017
19047
Dersimiz Karşıyaka!

İzmir'in Sultanlar Ligi'nde yıllardır temsilcisi yok diye hayıflanıyor, çok takımımız var ama lider takımımız yok diye söylenip duruyoruz. Sezona başlarken de bu düşüncemiz hiç değişmedi, ta ki Karşıyaka'nın yükselişine tanık olana kadar. Mütevazi bütçesi, kendi altyapısından yetişen oyuncuları ve yabancısız kadrosuyla 'Tehlike yaşamayalım, kendi yağımızda kavrulalım' düşüncesiyle girdi sezona. Tamer Çamlıbel'in ilk bayan takım tecrübesinin kısa sürede sonuç vermesi, genç ve ilgili voleybol şube yönetiminin kulüp olumsuzluklarını oyunculara yansıtmadan verdikleri sözleri zamanında, fazlasıyla yerine getirmesi bir anda takım grafiğini yukarı yönde yükseltti. 13 maçlık galibiyet serisi Karşıyaka'yı kısa sürede Play-off'un içine attı. Bu çıkış, gözü yüksekte olan kulüplerin hesaba katmadığı bir gelişmeydi. Arkas Spor ve Balıkesir Büyükşehir Belediye yenilgileri Kaf-Kaf'ın hızını kesmeye yetmedi. Özellikle Karşıyakalı bayanların Bursaspor gibi evinde hiç yenilgi almamış şampiyonluğun ağır favorisini seyircisi önünde 3-1 yenmesi Bursa ekibini sarsarken KSK'nin Play-Off kapısını açmasını sağladı. 

Neydi Karşıyaka'yı yabancısız, genç kadrosuyla yukarıya taşıyan? Öncelikli olarak uzun süredir birlikte oynamanın avantajını kullandı Karşıyaka. Kolay pes etmedi, savaşçı bir takım olduğunu her galibiyette bizlere gösterdi. Serkan Ergüven başkanlığındaki yönetim, bir dediğini iki etmedi sporcuların. Sözler tutuldu, ödemelerde sıkıntı yaşanmadı, sporcular da bu özverinin karşılığını başarıyla verdi.  
Çok uzun bir takım olmasa da aklını kullanarak rakiplerin üstesinden geldi Karşıyaka. Kimsenin favori listesine yazmadığı yeşil-kırmızılı ekip puanını taştan çıkardı. Ama en önemli gücünü tribünden aldı Karşıyaka. Yıllardır maçlarına giderim bu kadar kalabalık bir kitle önünde üst üste oynadığını görmedim. Demek ki, Karşıyakalı öz kaynağından yetişmiş, para için değil forma için savaşan oyuncuları izlemek istiyor. Play-Off kapısı açıldı, umarım Karşıyaka 4'lü final kapısını da açar ve Sultanlar Ligi'ne rakiplerine büyük dersler vererek çıkar. Olmazsa ne olur derseniz; Karşıyaka gönüllerin şampiyonu çoktan oldu, canı sağ olsun der geçeriz...  YAZARIN DİĞER YAZILARI

Create AccountLog In Your Account